Únor 2009

Moje 1. video

28. února 2009 v 13:17 | © Hors*ka |  moje videa
Takže tohle je moje 1. video na tomhle blogu.
Už mám s tvorbou skušenosti, ale tohle jsem dala do jiného profilu.


Schleichů a Papo mám víc, ale tohle video jsem udělala jenom o těhlech třech.

Diplomek pro Sisi

27. února 2009 v 20:37 | © Hors*ka |  SB
Sisi + diplomek

Není nic moc, ale přeci mi nějaký ten čas dal


2. Avatar

27. února 2009 v 16:20 | © Hors*ka
Název » Horse life
Spokojenost » 100/100
!!!PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ!!!
Pouze se zdrojem a s oznámením autorovi!...dneska ;-) "27.2.09"

27. února 2009 v 15:43 | © Hors*ka |  Deníček...
Dneska je super den. Teda jak pro koho. A navíc pro mě je super, i den sklamání.
Dneska je totiž školní ples pro devítku.
Měla jsem tam být taky, ale nebudu. Zjistilo se totiž, že se na pódium nevejde klavír a tak mě ten pitomej učitel prostě surově odkopl. Vykopl mě z té naší minikapely. Je to od osmi.
A až ostatní odejdou, tak tady budu jenom s malou ségrou a s babičkou na hlídání. Myslím, že na kompu budu. Hlavně budu na blogu. Mám připravené nějaké shooty, které jsem možná ještě dneska dám. Ale něco vím určitě. Dneska mě tady určitě ještě podkáte v nějakým z dnešních dalších článků. Na tu půl hodinku, kterou na počítači teďka budu si du zahrát nějakou hru.

Tak teda v osm.

...Kéž by "26.2.09"

26. února 2009 v 15:15 | © Hors*ka |  Deníček...
Ach jo.
Kéž by se to, co se dneska stalo nikdy nestalo.

Víte já vám to snad ani nechci říkat. Zároveň mám 100 chutí se hezky pomalu vypovídat.

No tak dneska byl good den,až na pár nedostatků.
Když jsme byli na obědě, moje nejlepší kamarádka byla u jednoho učitele se mu předvést v šatech, ve kterých bude vystupovat na plese. Sedla jsem si ke své kámošce, která seděla a největší krásvou ze třídy, která k nám přišla v pololetí. Tak jsme se bavili (teda spíše oni) o té mé nej kámošce. A že v těch šatech vypadá tlustě, že jí to vůbec nesluší atd. Já jsme slíbila, že jí to neřeknu. A co jsem udělala? Když jsme byli společně na záchodě, tak jsem jí to všechno vyzradila. Já jsem taková Ku*va (sprominutím). A ona to ta moje nej kámoška vyzradila tý mí kámošce s tou její kámoškou. Sice neřekla, že jsem jí to řekla já, ale prostě to řekla. A ta moje druhá kámoška to vykecala po třídě, že jsem to všechno vykecala. Pak mě ještě ta její bečka seřvala (ta nová holka ve třídě). Když jsem šla domů (my chodíme společně s tou druhou kámoškou domů a s ještě jednou), nemohla jsem jí jít na oči. Šla jsem napřed a počkala jsem si na tu další kamarádku, která už taky všechno věděla. Pokecali jsme si. Dyť se nic nestalo ne?

Nevím nevím. Myslím, že by to každý správný kamarád udělal stejně.
Jediný, co mě ukonejší je můj jedinečný blog.
Ale už musím končit. Ke kompu půjde jeden z mých sourozenců.
Nevím, jestli se dneska ještě vrátím.
Ale je předpřipravený jeden článek.
Doufám, že se máte alespoň vy dobře!!!

Anglický plnokrevník

24. února 2009 v 18:01 | © Hors*ka |  Plemena

Původní název = Thoroughbred
Skratka = A 1/1

Původ a Historie
Toto plemeno nevzniklo přirozeným výběrem, nýbrž záměrným šlechtěním na maximální vytrvalostní rychlost. Toto plemeno tudíš vděčí obyvatelům Británie za zálibu v dostizích. Do Anglie se často importovali orientální koně už před rokem 1700 a křížili se s původními plemeny, cílem byla větší rychlost domácích koní. Za předky a zakladatele chovu jsou považováni tři hnědí orientální hřebci, kteří byli kolem roku 1700 dovezeni do Anglie a připouštěli místní klisny: Byerley Turk » pravděpodobně tyrkmenský hřebec ukořistěný při obléhání Vídně Turky. Darley Arabian » Plnokrevný Arab typu muniqi, kterého okolo roku 1706 získal Thomas Darley. Dnes je přes 75% plnokrevníků v hřebčí linii potomky Darley Arabiana. Godolphin Barb » v Maroku narozený berberský hřebec se dostal do Francie jako dárek marockého sultána Ludvíkovi XV. Systematický chov Anglického plnokrevníka se datuje od roku 1793, kdy byl v Anglii zveřejněn první díl General Stud Book (Plemené knihy Anglického plnokrevníka), který obsahoval záznamy o původech přibližně 5500 tehdy závodících koní a jejich hřebců.

Popis
Výška je kolem 155-170 cm. Suchá, výrazná hlava celkově velmi elegantně gracilně a ušlechtile působícího plnokrevníka může být dlouhá nebo krátká, rovná, také s konkávním či konvexním profilem, závisí to na převaze znaků Arabů či Berberů. Štíhlý, většinou delší krk může být nasazen nízko nebo vysoko. Vysoký kohoutek pokračuje v dlouhý hřbet. Silná, svalnatá a dlouhá záď se svažuje nízko dolů. Oválně tvarovaný hluboký hrudník poskytuje potřebný prostor srdci a plícím. Horní části končetin jsou dlouhé a šikmé a umožňují prostorný cval. Suché končetiny nevypadají vždy korektně, to však nemusí mít vliv na výkon v dostizích.

Barvy
Převažují hnědáci a ryzáci. Vraníci a bělouši jsou vzácnější.

Využití
Převážně dostihy. Mají talent také pro skoky a proto existují překážkové dostihy-steeplechasse. Běhají také Cross Country, Parkur. Málo kdy ho uvidíme v drezúře, ale uvidíme.

Anglický-plnokrevník
Text a foto » © A.Tfík
Kopírovat jen se zdrojem

...vypadl proud "23.2.09"

23. února 2009 v 21:33 | © Hors*ka |  Deníček...
Celý den jsem mohla být na blogu. Co se stalo?
V celém městě vypadl proud. Živili jsme se svíčkami a kartami. Nic jiného nebylo možné. Dneska nic nepřidám jinýho, protože už pudu chrupkat. Mějte se hezky. Zejtra něco možná přibude. Určitě přibudou nová SBínka, která jsem dneska nestihla.
Mrkněte na komix.
Skuste štěstí v bleskajdě a uhádněte plemínko. Chybí mi 3. místo.

16.2. ~ 22.2.

23. února 2009 v 14:52 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Pondeli: 17
Utery: 18
Streda: 21
Ctvrtek: 20
Patek: 26
Sobota: 22
Nedele: 37

Celkem: 161

No myslím, že pro začátečnický blog to je velmi dobré.
Moc se mi líbí, že od středy bylo vždycky přes 20.
Neděle je taková vždycky.

1. Kresba

23. února 2009 v 13:54 | © Hors*ka |  M galerie
Já vám, neumím kreslit.
To kdo sbíráte Schleich, měli by jste ho poznat.
Je to snad na něm znát.
Jmenuje se Sir John s iniciálama HHR.
...budu stále tak aktivní? "23.2.09"

22. února 2009 v 19:14 | © Hors*ka |  Deníček...
Hojda hojda. Dneska je neděle. Dneska nám skončili prázdniny. Zítra jdu do školy. Pro mě otázka zní: "Budu mít čas na blog?". No zítra určitě. Mamka má odpolední směnu, ale v Út si možná dá klouzáka a bude doma. V středu mám klavír. Dostanu se sem zase večer. Ve Čt skoušíme na školní ples (Budu tam hrát na klavír) a v Pá ten ples je. Příjdu v 10. So a Ne bude normální. Celkově tedy vyplívá, že na blog čas budu mít. Ale co grafika? To nvm.
(...zbytek pod perexem...)

Postřehovka 0.1

22. února 2009 v 0:21 | © Hors*ka |  Bleskovky
Co je za úkol?
Musíte uhádnout co je to za plemínko.

1. Paint to není
2. Je to původně indiánské plemeno
3. Ve 20. století to bylo divoké plemeno

Beru první 3. Dostanou diplomek s tímhle plemenem.

Hříběcí

21. února 2009 v 23:05 | © Hors*ka
Co to je?
Je to nemoc hříbat.
Je to velmi nakažlivé zhnisání mízních uzlin v oblasti hlavy, které způsobuje problémy s polykáním.

Jak se projevuje?
Vysoká horečka, suchý kašel, hnisavý výtok z nosu a oteklé mízní uzliny na obou stranách hrtanu, které se provalí za několik týdnů a může vytékat hnis. Pokud jsou postižené i vnitřní orgány, mohou zůstat natrvalo těžce poškozené.

Jak léčit?
Nemoc jde zvládnout léčbou podle doporučení veterináře.

Jak vypadá

Jednoroček ~ Roček

21. února 2009 v 22:51 | © Hors*ka
Ročci
Hříbě během celého roku (od 1.1. do 31.12.), který následuje po roce jeho narození, bez ohledu na skutečné datum narození.

Jak vypadá?
Již vypadá téměř jako dospělý kůň
Související články
-žádné články-

Odstavče

21. února 2009 v 22:43 | © Hors*ka
Co to je?
Výraz označující ~ Hříbě oddělené od klisny, které je už schopné příjmat pevnou potravu. Nejdříve po 6 měsících kojení. Stres z rozdělení lze nejrychleji překonat tím, že odstav proběhne rychle, hříbě se oddělí a klisna odvede tak daleko, aby na ni hříbě nevidělo, ani neslyšelo a necítilo. Zůstane tak s ostatními odstavenými hříbaty. Poté, co hříbě přestane sát mateřské mléko, dojde přechodně ke zhoršení jeho výživného stavu.

A jak to jde po divoku?
Klisna sama odstaví hříbě až před dalším porodem.

Odstavče
Souvidející články
-žádné články-Sající hříbě

21. února 2009 v 22:19 | © Hors*ka
Jaké je?
Je to novorozené a matkou olízené a usušené hříbě. Pokouší se ihned postavit a dostat se k vemínku. Pro hříbě je velmi důležité především první mléko matky po porodu ~ Mlezivo. Při komplikacích s tvorbou mléka nebo jeho příjmu je třeba jednat podle pokynů veterináře.

Po několika týdnech se hříbě začíná pokoušet příjmat kromě mateřského mléka i seno a oves.

Po šesti měsících se hříbě oddělí od matky ~ Odstav, příjmá již normální krmivo a klisna šetří síly, protože většinou je již znovu březí.

Jak vypadá?

Mlezivo
Obsahuje pro hříbě velké množství důležitých látek. Má i léčebné účinky. Chrání novorozence před patogenními bakteriemi. Připravuje jeho žaludek a střeva na následující činnost a iniciuje odchod smolky ze střev hříběte.

Související články
-zatím žádné-

Hříbata

21. února 2009 v 21:54 | © Hors*ka
O hříbatech
Je to mladý, ještě nedospělý kůň. Během období sání asi do 6 měsíců, se mu říká ~ Sající hříbě. Po oddělení od matky ~ odstavče. Ve věku jednoho roku ~ Roček a další rok Dvouletek. Tříletci se většinou již nepovažují za hříbata. Proporce těla novorozeného hříběte se výrazně odlišují od dospělých koní. Zvláště nápadné jsou extrémě dlouhé končetiny, které mláděti umožňují už několik hodin po narození následovat stádo při útěku. Růst jednotlivých částí těla je velmi nevyvážený, proto je odhad proporcí v dospělosti velmi problematický. Z mnoha zřetelných nedostatků může hříbě vyrůst, zvláště z nepravidelného postoje končetin. Slabé a nedostatečně stavěné zápěstí a hlezenní klouby se však už neupraví. Proces růstu lze pozorovat především na zvětšující se šířce, hloubce a délce trupu. Konečná barva srsti se většinou objeví až po prvním línání na jaře. Chladnokrevná plemena vyrostou dříve, plnokrevná později.

Jak hříbě vypadá
Další články k hříbatům:


Trakénský kůň

21. února 2009 v 15:35 | © Hors*ka
Při kopírování uveď zdroj:


Tak to je vše
____________


6. SBínko Mi@

21. února 2009 v 13:01 | © Hors*ka |  SB
Mi@ + diplomek

(...není nic moc...)Horse Eventing

21. února 2009 v 11:14 | © Hors*ka |  Hry

Je to velmi pěkná hra.
Skáčete zde parkur, jezdíte obtížnou drezúru a cross country.
Za každý vyhraný závod získáte nové oblečení jak pro sebe, tak pro koně.
(...více pod perexem...)

2. Design tohoto blogu

21. února 2009 v 10:25 | © Hors*ka |  Designy

Název / Dodge
Proč / Je to jméno toho koně ;-)
Hodnocení / 100/100
Důvod / Tenhle se mi prostě poved

A jak se líbí vám?