Červenec 2009

Deníček...31.7.09

31. července 2009 v 18:47 | © Hors*ka |  Deníček...
No jo, po nekonečném optávání jsem dneska přidala další díleček ZZO3. Tahle trojka se mi vymkla z rukou a moc napjetí zde není. Však se to brzo změní. Brzy se tam totiž začnou odehrávat první závody.
No a jinak jsem hledala nějakou DEMO hru ke stažení...


Aktuálně po 20

31. července 2009 v 0:06 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Ahojda, asik jsem teďkon nepozorně kontrolovala komentáře.
Chci vyzvat ty, kteří mě požádali o spřátelení, aby si napsali znovu, pokud jsem ji neodpověděla...

No a ještě prosííím o hlásešek do důležitého finále:

Dartmoorský kůň

29. července 2009 v 23:41 | © Hors*ka
Původ a historie
Tento pony pochází z Dartmooru, jihozápadní Anglie. Je blízce příbuzný exmorskému ponymu. Chová se v divoce žijících stádech ve vřesovištích a bažinách.

Popis
Hůlková kohoutková výška je do 127 centimetrů. Je to pěkný, elegantní jezdecký pony s malou hlavou, silným vysoko nasazeným krkem a delší, šikmou lopatkou. Má silný hřbet, sraženou záď a nízko nasazený ocas. Končetiny a kopyta jsou tvrdá. Barvy jsou tmavě hnědé a černé. Bílé odznaky jsou nežádoucí. Vyjimečně tvrdý, rychlý, vytrvalý a dlouhověký pony. Vynikající chody

Využití
Velké skokové schopnosti. Oblýbený jezdecký pony pro děti, mohou na něm jezdit i dospělí.
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

Adršpach

29. července 2009 v 23:16 | © Hors*ka |  Fotogalerie
Více o výletu nalezneš ZDE

Odkaz na album

↓ Ukázka ↓

Criollo

29. července 2009 v 18:55 | © Hors*ka
Původ a historie
Pochází z Argentiny, Brazílie, Chile a Peru. Většina populace žije divoce ve stádech. Jsou to divocí potomci andaluských a berberských koní, kteří byli do Jižní Ameriky přivezeni španělskými conquistadory okolo roku 1535 a později, obdoba westernových koní ze Severní Ameriky. Později přikřížení Arabských a Anglických plnokrevníků.

Popis
Hůlková kohoutková výška je 140-155 centimetrů. Je málo jednotný. Často mají větší klabonosou hlavu, svalnatý krk, sražená záď a silné končetiny s tvrdými kopyty. Mají téměř všechny barvy, zvláště jsou to plaváci a strakoši. Je to velmi robustní honácký kůň z pamp, skromný, tvrdý a učenlivý.

Chody
Chody jsou dobré, mají zvláště vytrvalí cval. Koně z některých chovů vykazují sklony k mimochodu a töltu.

Využití
Honácký kůň, western.
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

Connemarský pony

29. července 2009 v 18:41 | © Hors*ka
Původ a historie
Pochází z oblasti Connaught, Connemara, na západním pobřeží Irska, kde se chová už od pradávna. Odchovává se v divoce žijících stádech v kopcovité oblasti. V historických dobách docházelo díky čilému obchodu se Španělskem k přimíchání krve španělských koní. Od roku 1923 je chov systematický, po druhé světové válce došlo jednou k přikřížení arabů a anglického plnokrevníka, cílem bylo zabránit příbuzenské plemenitbě a zušlechtění typu.

Popis
Hůlková kohoutková výška je 135-148 centimetrů. Ušlechtilý jezdecký pony pro dospělé se vzhledem teplokrevného koně. Hřbet je delší, záď je silná a svalnatá. Končetiny jsou silné, kopyta tvrdá. Dříve byli nejčastěji plavácí, dnes převládají bělouši, ryzáci jsou netypičtí a nežádoucí. Je otužilý a odolný. Jsou to poníci temperamentní, čilí, učenliví, vytrvalí a dobře ovladatelní.

Chody
Prostorné

Využití
Sporotvní pony pro děti.. Pony splňuje vyšší jezdecké požadavky všech disciplín. Vynikající skokové schopnosti.
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

25. design

29. července 2009 v 18:14 | © Hors*ka |  Designy

Název » Design 25
Spokojenost » 100/100
Od » 29.7.09
Do » 4.8.09
Koment » Je povedený

Blog 0.1

29. července 2009 v 14:16 | © Hors*ka |  Blog.cz
Už mě to začíná pěkně štvát. Zase mi nejdou ukládat obrázky, takže nemůžu na blog dát ten new design.

!!!HROZNÝÝÝ!!!

Comtois

29. července 2009 v 14:13 | © Hors*ka
Původ a historie
Od 6. století žije toto francouzské chladnokrevné plemeno v oblasti Jura na francouzsko-švýcarských hranicích. Až do napoleonských dob to byl kůň lehký pro artilerii a kavalerii. Od roku 1905 byl chov přikřížením ardenského koně převeden na středně těžkého pohyblivého chladnokrevníka. Silně ovlivnil Freiberského koně.

Popis
Hůlková kohoutková výška je 145-155 centimetrů. Převládají ryzáci se světlími žíněmi. Robustní, skromný a odolný.

Využití
Lehčí tažné práce v horách
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

Aktuálně po 19

29. července 2009 v 13:31 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Včera večer, v posteli jsem tak přemýšlela nad novým dessem. Napadla mě jedna takový blbůstka a chci ji vyzkoušet, takže pokud se mi povede, objeví se tu nový dessík

Aktuálně po 18 - hodlám změnu

28. července 2009 v 19:02 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Nebojte se, žádná změna hlavního tématu. Jenom bych chtěla pozměnit styl menu. Ty úhlavní rozcestníky bych dala nahoru pod záhlaví a ty ostatní věcičky do menu. Prostě jako Lori (promiň, že se opičím =D)

Výlet → Adršpach

28. července 2009 v 16:24 | © Hors*ka |  Deníček...
Dneska jsme jeli do Adršpachu. Mamka řekla, že tam kdysi dávno byli projížďky na koních, tak jsem se tam těšila. Ale bohužel místo ranče Hucul tam dnes byla nějaká velká prolejzačka (Tanzánie). No jo, prolezly jsme skály při tom velkým dešti a jeli zpátky. Příští týden se však ale opravdu projedem na koni... ve čtvrtek...
Fotky budou brzy.

Návštěva hřebčína Jeníkov + další koníci

26. července 2009 v 22:20 | © Hors*ka |  Fotogalerie
Dneska byl supr den. Zase jsme jeli do hřebčína. Šokovalo nás, že jsou klisny ve výběhu úplně na druhé straně hřebčína, kam se my, nevítaní návštěvníci nedostanem. Ale jeli jsme dál. Jeli jsme tam, kde jsme byli minule i předminule. A našli jsme tam dva krásné hřebce Shagya Araba. Moc se fotit nechtěli. Stále chodily sem a tam. Byla jsem ráda, že mám foťák s dobrým Zoomem, protože koně byli opravdu daleko...
Cestou spátky jsme potkaly další stádečko Noriků. Ale byli straaašně daleko, dokonce tak, že tam foťák nedosáhl. Proto jsou fotešky upraveny v PFS (jenom těch noriků)

Nezapomínejte, že tyhle fotky můžete použít na ufonek. Více TU

Bohužel služba Rajče všechno zmrvila a fotky, které jsem tam uložila jsou naprosto nekvalitní. Stejně vám dám odkaz:

Ale do tohohle článku vložím kvalitnější obrázky přes:

↓↓↓
Více pod perexem...

Deníšek...26.7.09

26. července 2009 v 13:18 | © Hors*ka |  Deníček...
Nazdárek, lidišky. Máte se dobře? Já přímo skvěle. Je neděle, 26.7. a kdo má asi svátek? Já!!! Dostala jsem 300 korun, takže si můžu koupit druhou knížku z Příběhů Darrena Shana. A navíc dneska asi pojedem zase do Hřebčína Jeníkov a v Úterí možná zase do Prahy... není to super? A ještě jsem si dneska nezapoměla vzítknížku, takže jsem přidala další 2 plemínka koníků. Ale zatím nemám hotové ani písmeno C, takže nevím, jak mě to všechno bude dlouho trvat... =D Mějte se hezky a možná dneska další fotešky koníčků...

Clydesdale

26. července 2009 v 12:48 | © Hors*ka
Původ a historie
Je to anglické chladnokrevné plemeno, původně z jižního Skotska. Plemeno se vivinulo v 17. století ze zemského koně pocházejícího od Lamarkshire přikřížením importovaných hřebců z Flander.

Popis
Clydesdale se vyznačuje vyváženou tělesnou stavbou, hůlková kohoutková výška je asi 165-170 centimetrů. Hlava s rovným profilem. Krk je obloukovitý. Hřbet je krátký s vysokonasazeným ocasem. Velmi bohaté rousy. Celkově je velmi podobný Shirskému koni.

Barvy
Převažují hnědáci a vraníci, nápadné jsou velké bílé odznaky na hlavě a končetinách.

Chody
Prostorné

Využití
Clydesdalové jsou maskotem týmu Budweiser Clydesdale. Dříve to byl vyhledávaný pracovní kůň, postupně však dostává spíše reprezentativní funkci. Dodnes je ale můžeme vidět v zemědělství.
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

Clevelandský hnědák (Cleveland Bay)

26. července 2009 v 12:34 | © Hors*ka
Původ a historie
Toto anglické plemeno pochází z Yorkshire. Už ve středověku byl znám pod označením Chapmanův kůň a využíval se jako soumar cestjících obchodníků. V 18. a 19. století proběhlo přikřížení orientálních koní a anglických plnokrevníků, od přelomu 19. a 20. století je chov čistokrevný. Chovná větev se silnějším přimísením plnokrevníka vyprodukovala yorkshire coach horse, který měl významný vliv například na Hanoverského koně, Holštýnského a Oldenburgského koně. Clevelandský hnědák se s oblibou kombinuje s Anglickým plnokrevníkem a vzniká Hunter, pro zlepšení různých chovů se využívá i v zahraničí.

Popis
Hůlková kohoutková výška je asi 165 centimetrů. Je to mohutný, harmonicky stavěný kůň. Mají nepříliš ušlechtilou velkou hlavu s rovným profilem a přátelskýma očima. Delší krk, hřbet a záď. Nohy jsou dostatečně silné, hlezna dobře stavěná a záď mohutná. Ocas je vysoko nasazen.

Barvy
Barvy jsou v odstínech hnědé s černým zbarvením dolních částí končetin. Hříva a ocas jsou vždy černé. Bílé odznaky jsou nežádoucí, ale promine se malá hvězda.

Chody
Prostorné chody

Využití
Kočárový a jezdecký kůň. Vlohy pro skoky. Spárování v zápřeži je bezproblémové, proto se tradičně využívá pro spřežení na britském královském dvoře.
Text » © Hors*ka
Kopírovat jen se zdrojem

Deníček...25.7.09

25. července 2009 v 21:39 | © Hors*ka |  Deníček...
Nevím proč mě to neláká a proč si myslím, jakou mám hroznou smůlu. Je to divný, když si člověk myslí, že to už neumí a že je úplnej magor. Já si například myslím, že už neumím dělat návody, nebo pořádně vykonat svou grafickou práci po grafické stránce. Jednoduše to vysvětlím - v poslední době mi vůbec nejde. No a ještě něco. V poslední době vůbec nemůžu přemýšlet o ZZO3. Doma totiž spisuji své veledílo a na ZZO3 nemám vůbec myšlenky. A navíc se to zavedlo do míst, které jsem v minulosti vůbec nepředpokládala a úplně mě to vyhodilo z plánovaného děje. Na blog myslím, ale vždy, když jdu na komp, taksi zapomenu knížku a své plánované články odpíšu na jinej den. SBéška se snažím obcházet denně, ale vám to je asi jedno. Jsou to mé psychycké a fizické problémy. Nic vás z toho určitě nezajímá. Mě je to ale úplně jedno. Hlavně, že se mi daří můj profil na ufonku. Všechno tam spěje k lepšímu. Mám své vysněné koníky, mám svou první funkci, dostatek bodů...atd... Ale mým problémem je, že nedokážu vyhrát ani jeden jedinej praštěnej závod. Můj koníček vždycky skončí někde nad dvacáté místo. Můj jedinečný hřebec Korrin byl teďka dvakrát za sebou patnáctý, ale jinak nic. Prostě smůla. Můj život je celý posedlý smůlou...

Jak udělat tohle? ↓↓↓

25. července 2009 v 14:12 | © Hors*ka |  Návody pro vás
Není to nic moc, ale snad to někomu pomůže...
...viď Arrie =D

Deníček...24.7.09 co bude

24. července 2009 v 16:45 | © Hors*ka |  Deníček...
No ahojky. No dneska nic nebude. Jsem hrozná, ale prostě dneska se to tak vyvíjí, že ASI opravdu nic nepřidám. Jinak dneska jsem stávala o půl dvanáctý. Potom jsme šli do města k zubaři. Pučili jsme si dvě hry (ne o koních) a tak si je chci vyzkoušet. Jedna je Hospital Tycoon. Jsem na něj dost zvědavá. A jestli se nám ty hry budou líbit, můžem si je nechat (koupit). No tak se mějte ;-).
A nezapomínejte, že na vás stále myslím a svůj blog nikdy neopustím =D