Září 2009


30. design

30. září 2009 v 16:33 | © Hors*ka |  Designy

Spokojenost » 100/100
Od » 30.9.09
Do » Než udělám nový XD
Koment » Je pěkný

Deníček...29.9.09

29. září 2009 v 22:01 | © Hors*ka |  Deníček...
Hojky lidi. Jsem ráda, že se vám mé články líbí stejně jako fotky :-). Mám pro vás pár zpráv. Ta první asi bude, že už jsme zabudovali další počítač, ve kterém mám SSL, takže budu moct pokračovat v komixu. Další zpráva asi bude, že už mám připravenej dess, tentokrát v modrých barvách. Mohla bych ho sem dát už dneska, ale dlouho jsem byla s kamarádkama venku a tak jsem to dneska nestihla. Bohužel na blog moc nemám čas. Vlastně ani náladu. Ve škole toho máme moc. Na zítřek jsme dostali 2 úkoli a spoustu písemek :-(. Takže si asi budu muset teďka jít připravit slohovku a udělat úkol z matiky. Pá


Stallion [Hřebec]

28. září 2009 v 22:05 | © Hors*ka |  Zajímavosti


Jestli jste si všimli, anglicky se hřebec řekne Stallion.
Když si ale tohle slovo rozdělíme na
→ Stal - Stáj
→ Lion - Lev

Stájový lev :-D
Ale k hřebci se to hodí :-)


Návštěva hřebčína jeníko 5

27. září 2009 v 20:34 | © Hors*ka |  Fotogalerie
Opět návštěva hřebčína Jeníkov. Fotky dopadly dobře, i když v hodně případech se foťák místo na koně zaostřil na trávu za ním. Mohla jsem si jen vybírat. V jednou výběhu dva kluci Shagya Araba a v druhém mladá 2-3 letá hříbata.

Galerii nalezneš TADY
Nezapomeň, že fotky můžeš použít na Ufonek. Více TU

Aktuálně po 29

27. září 2009 v 18:55 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Hojky. Přijeli jsme z hřebčína asi tak před třemi hodinami. Pak jsem šla pomáhat tátovi uklízet v krámu a potom jsme šli na dvě atrakce na pouť.
V hřebčíně to bylo super. V jednom výběhu byla asi tak 2-3 letá hříbata. Hřebčín totiž za nějaké finance vychová hříbata. U plotu však bylo jenom jedno, tm. hnědák neznámého plemene. Však dám fotky. Všechna hříbata ale byla v dálce, takže ani foto nee. V dalším výběhu byli zase 2 shagya arab hřebci, kteří při focení opravdu spolupracovali. Bohužel je stále otravovali mouchy a tak pořád vrtěli hlavami.
Fotky se tu objeví co nejdříve.

Deníček...27.9.09

27. září 2009 v 13:46 | © Hors*ka
Ahojky. Za chvilku odjedeme do hřebčína. Pojedeme fotit koníky :-). Mějte se hezky a brzy zase ahoj.


Aktuálně po 28

22. září 2009 v 17:58 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Ahojky. Mám tu pro vás dalších pár novinek. nejprve bych se ale chtěla omluvit za neaktivnost. Sice jsem včera přidala základní barvy koní, ale před tím jsem byla neaktivní. Hrála jsem Sims. No představte si, že můj chlap se ženskou počali dítě. Chlap šel opravovat myčku a zemřel xD. Tak mám svobodnou matku s šesti psi na krku :-).
Domů se nám vrátil novej počítač. Takže komix ze SSL může brzy pokračovat. Jak asi někteří ví, tak jsem tam měla 200 fotek z tábora. Když se rozbil, schořel nám Harddisk (nevim jak se to píše). Pokoušeli se to z toho vytáhnout ty fotky, ale bohužel se to nepovedlo. Teď tam je jinej Harddisk a ty fotky, který jsem tam měla už jsou navždycky v háji. Zbylo mi jen pár fotek z Ufonku, z blogu a zmejlu. Celkem nad deset fotek z dvoustovky.
Jestli máte zájem, přečtěte si předposlední díl ZZO3 ↓↓↓


Barvy koní - část 1.

21. září 2009 v 20:58 | © Hors*ka

ZÁKLADNÍ BARVY


Bělouš
- bělouš je kůň se zbarvením do běla. I když v srsti je jen pár chloupků bílých, je to bělouš. Hříva a ohon stejně tak.
- charakterizuje Starokladrubského koně a Lipicána
Hnědák
Bay
- Hnědý kůň s černými končetinami, nozdrami a žíněmi.
- Clevelandský hnědák
Ryzák
Sorrel
- Hnědý kůň s nečernými končetinami a stejně barevnými, nebo světlejšími žíněmi.
Vraník
- Černá srst, černé žíně.
- Fríský kůň, Mérénský kůň
Strakoš
- Strakatý, nebo flekatý kůň.
- Appaloosa, Paint
Plavák
- Světlý kůň s tmavou hřívou. Často zebrování
- Fjordský kůň, Kůň Převalského
Palomino
- Světlý, žlutý kůň se světlou hřívou
- Hafling
Při kopírování uveď zdroj:


Lucčin sen

19. září 2009 v 21:59 | © Hors*ka |  Lucčin sen
Stejně jako jaro, i Lucčin svět začíná rozkvétat!

Zdál se jí sen. Sen o zemi, kde je území tinkerů, strakatých koní. O zemi, kde pod skálou Koo je jezero a vedle skály se tyčí hrad pod rouškou temného stínu. O zemi, kde je ona hlavní hrdinkou dobrodružství společně s fríským hřebcem Korrinem, synem skály Koo.

Tento příběh je o snu Lucky. Inspirovala jsem se ale mým skutečným snem.

A kdy se objeví první část příběhu?
Po ukončení příběhu Za záhadným oxerem 3


Na téma... 0.2

18. září 2009 v 13:00 | © Hors*ka |  Na téma...

Aktuálně po 27

17. září 2009 v 20:37 | © Hors*ka |  Aktuálně...
Hojík. Dneska jsem přidala k plemenům Gidrana, příbuzného Angloaraba. Je to moc pěkný sportovní koník, ale nevím, jestli se vyskytuje i v ČR. No taky jsem se dneska rozhodla změnit menu. Z horejška to je zase ve správném, levém sloupci. Snad se vám to líbí. Taky jsem byla na ufonku a založila jsem si Facebook. Můžete mě tam najít jako Anna Tafilová. Třeba se zkamarádíme :-) . Taky mám pro vás připravenou další dávku shootů a další bleskovku. Nevím ale, kdy udělám další díl ZZO3. A Letní dobrodružství "U koní" musím pozastavit na dobu neurčitou. Jelikož máme zase starej počítač, nemám tu SSL a tak nemohu pokračovat :´-(.
Páá. Ať se vám vydaří další pátek a celý víkend.
Mejte se, Hors*ka

Gidran

17. září 2009 v 19:28 | © Hors*ka
Původ a historie
Pochazí z Maďarska a okolních států. Je to kůň typu Angloaraba, produkt zemského chovu s použitím arabských, lipických a maďarských klisen v hřebčíně Bábolna a později i Mezöhegyes a arabského a anglického plnokrevníka. Zakladatelem chovu byl hřebec Gidran II, syn arabského hřebce Siglavi Gidran (1810) a andaluské klisny. Jeden ze čtyř tzv. klasických rakousko-uherských polokrevných kmenů spolu s Furioso, Przedswit a Nonius. Tito koně byli původně určeni pro kavalerii, dnes převládá teplokrevný zemědělský a sportovní typ.

Popis
Hůlková kohoutková výška je 150-162 centimetrů. Ušlechtilý jezdecký kůň s výraznými znaky anglického plnokrevníka. Živý temperament. Někdy obtížný na zacházení.

Chody
Dlouhý, plochý a kmihuplný pohyb. Elegantní a vytrvalý cval.

Využití
Jezdecký a sportovní kůň.
Kopírovat jen se zdrojem

Deníček...16.9.09

16. září 2009 v 16:11 | © Hors*ka |  Deníček...
Hojík. Promiňte, že nic nepřidávám. Mám pro to i několik dúvodů. Hlavní je to, že sem teďka po nemoci a nemůžu sedět furt u počítače. Taky se mi do přidávání vůbec nechce. A taky nemám co přidávat. Chtěla bych dodělat ZZO3, abych mohla začít s novým příběhem. Bohužel ZZO3 skončí smutně.
No jo. To, co teď budu psát není pro ty, které nezajímají rodiné situace jiných. Je to můj deníček. Vlastně celý blog byl založen kůli deníčku, né kůli koním.
Včera jsem se zase poprala s bráchou. Ležela jsem na gauči a on mě furt buzeroval a já jsem takové křehké povahy, že se umím bránit jenom slzami nebo pěstmi. Tak sem se rozbrečela. Samozřejmě ten idiotní šestnáctiletej brácha si musí dovolovat na třináctiletou a dobíral si mě, že brečím. Tak sem prostě vylítla. Jednou jsem ho strčila a podruhý spadnul na kuchyňskou linku a praštil se do hlavy. Patří mu to. No a pak mě to šel vráti. Otočila jsem se zády, abych to nechytla zepředu začal do mě bušit pěstmi. Jedna ta pěst dopadla na zadní část hlavy. Mám tam bouli jako hrom, ale brácha má taky bouli na hlavě :-). Bohužel on mi neublížil jenom na vnějšek, ale hlavně zevnitř. Já jsem hrozně náchylná na psychyku a celej den sem ještě brečela z psychotraumatu... Taky proto nemám náladu na články.
A taky ještě smutná zpráva. Těch přes 100 fotek z tábora je v prčicích. Ještě než jsem je stačila upravit a dát na net, kraksnul nám komp a fotky sou v trapu. Při nejleším se za nějaké finance někomu povede ty fotky z kraksnutýho kompu vytáhnou. Je to otázka 2000 a víc... Naštěstí máme ještě tenhle starej komp. Tamten byl novej, ale na tomhle mám všechny demíčka, hry, fotky, grafiku a programy. ♥♥♥

Za 5.bleskovku

15. září 2009 v 14:22 | © Hors*ka |  Bleskovky
Správné odpovědi?
1. Copak je to za zvíře? » Kůň
2. Jakého je plemene? » Fjord
3. Zbarvení? » Plavák


1. místo má Tes/S*


2. místo má Arlet
A další místa