Prosinec 2009

Deníček myšiček ... 0.7

30. prosince 2009 v 17:17 | Hors*ka |  Deníček myšiček
Stejně jako lidi i my, myšičky jsme dostali nějaký ten dáreček. Pro dva mladé myší chlapíky máme speciální klec se super kolotočem, na kterém po nocích řádíme a nenecháme toho človíčka co spí kousek od nás ani trošičku vyspat :-D (viz. 1. - 3. foto).
Dneska, přímo před chvilkou nás navštívil nový přírůstek. Holčička Elí, barevná myška. Je moc pěkná. Nalezla domov u velkého tatínka Caffala. (viz. dalí foto)
A nakonec poslední zpráva, trošku horší. Ti dva myší chlapíci jdou v pondělí na prodej, takže se s nima můžete rozloučit ...

P.S.: Jestli se vše povede, možná budou s Elí mláďátka

Deníček - Co jsem dostala pod stromeček?

25. prosince 2009 v 17:56 | Hors*ka |  Deníček...
Kompletní seznam dárků:

- Pony balíček
- Speciální klec pro myši (mají tam i kolotoč, který vrže. Do 6 ráno jsem nemohla usnout xD)
- Klendář 2010 od Christian Slawik
- Knížka se samolepkami koní
- Figurky Papo : pes Border Kolie a hříbě
- Kartáč na vlasy (od Avonu)
- Spoustu filmů
- Spoustu her

Tak to jsou ty dárky. Mezy hry patří i Petz Sports a Horsez 2 Vzhůru do sedel. Tyhle hry jsem včera hrála do 3 a dneska celé dopoledne. Až mě přestanou bavit, vrátím se k bločku :-)
Deníček...23.12.09

23. prosince 2009 v 20:50 | Hors*ka |  Deníček...
Nazdárek lidičci, návštěvníci tohodle "nudného" bločku, kde články nepřibývají. Už mám pro vás připravené Vánoční překvapení. :-) Avšak nebudou to žádné cenky, nýbrž ... nebudu prozrazovat. Bude to něco jiného, než na ostatních blozích. Něco, co jste ještě neviděli :-D.
A co sepřihodilo? Uklízeli jsme, dodělávali cukroví no a do mého pokojíka se přistěhoval komp. Zítra tam připojíme internet. Juchů! To znamená, že na blogís budu mít více času = více článků. A na tom compíku v pokojíčku je i SSL, takže budu moct pokračovat v komixu (viz. menu). Tak se mějte :-)

Bleskovka 0.9

22. prosince 2009 v 12:58 | Hors*ka |  Bleskovky
Úkol:
Co myslíš/víš, že dostaneš pod stromeček?

Příklad:
Určitě dostanu hru Pets Sports a společně s bráchou hru Vietcong 2 + 1. Figruku Papo a od bráchy figurku psa. Taky odstanu balíček fiks, nějaký oblečení, knížky a prosincový Pony balíček. Dostanu toho ještě víc, ale tohle dostanu určitě! :-) Ach, těším se na Vánoce.

Výhra:
1.místo - Diplom, avatar, klikačka, překvápko
2. - 4. místo - Diplom, avatar, klikačka
5. - 10. místo - Diplom, avatar
10. - víc - Diplom

Do kdy?
Bleskovka probíhá do 24.12. 20:00

35. design

21. prosince 2009 v 17:47 | Hors*ka |  Designy

Spokojenost » 70/90
Od » 20.12.09
Do » ???
Koment » Navázal na okraje a pozadí předchozího designu. Je to opravdu jednoduché záhlavko :-) a okraje mi blbnou. Proto se mi moc nelíbí :-D
Foto na dessu » Vlastní

Favorit číslo 1 - 5.kolo

21. prosince 2009 v 17:39 | Hors*ka |  Favorit číslo 1
Po dlouhé době je tu další kolo F.č.1

Deníček...20.12.09

20. prosince 2009 v 20:40 | © Hors*ka |  Deníček...
Moc se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla, ale měla jsem na pilno. Poslední článek tu byl v úterí. Ve středu jsem prostě neměla náladu, ve čtvrtek jsem měla dlouho školu, musela jsem se učit a byla jsem ve městě. V pátek jsme zase byli v zoo a pak jsem šla na klavír :-D . Hold sobota ... s tátou jsme 3 hodiny měnili pneumatiky, děs a hrůza. Pak jsem jela k babičce až do osmi. No a dneska jsme byli na koníkách :-).
Tahat jsem osobní názory je docela normální a proto se musím vykecat o zapisování SBéček :-D Opravdu mě s tím štvete. Když se člověk nezapíše, protože přece tejden nebyl na kompu a prostě ho smažete je nelogický. Pak příjde na blog a má o polovinu SBéček míň. Proč děláte lidi zápisy? SBéčko je něco jako kamarád. Taky kámoše odkopnete jenom proto, že tejden nebyl ve škole? Ne, to by jste neudělali. Já nedělám zápisy, protože když nemám nějaké SBéčko ráda, tak si ho prostě smažu (třeba jako Cowgirl, protože po měsíci nepřidala zdroj k designu TADY). Klidně si mě smažte všichni, nemusíte mě mít v seznamu, aby jsem chodila na váš blog ne? Copak na můj blog chodí jen SBéčka?

Já and koně 0.4

20. prosince 2009 v 17:12 | © Hors*ka |  Já and koně
Sníh
Není nic krásnějšího než koníci ve sněhu. Krásně se fotí no a je to prostě super.
Tenhle rok jsem koně ve sněhu fotila 2x. Poprvé to byli Shetlandi :-) . Všude chumelí a v dálce v hloučku se schromáždily Shetlandské klisny s tlustou zimní srstí. V dálším výběhu byl černý Shetlandský hřebec. Opravdu krásnej a ve sněhu vypadal nádherně.

Dnes jsme byli v hřebčíně. Nejprve nás uvítali 3 bílí valaši, potom nádherný shagya hřebec a nakonec dva mladí hřebečci. Nejprve jsem šla za hřebečky. Jestliže jste nikdy neviděli Araba ve sněhu, není nic krásnějšího, než bílý Shagya Arab ve sněhu. Sice hřebečci nebyli bílí, ale Arábkové to byli.
Není nic krásnějšího, než klusající Arab ve sněhu a teprve když se rozcválá je to opravdové nebe na zemi :-)

Stádo Shetlandských klisen
Shetlandský hřebec
Shagya hřebečci ve sněhu
Hřebec ve sněhu
Shagya valaši ve sněhu

Deníček...15.12.09

15. prosince 2009 v 17:21 | © Hors*ka |  Deníček...
Čusík lidi. Zase se dlouho neuzývám. No jo. Začala mě bavit zase jedna hra. Taky sem si založila virtuálku shagya . Máte-li rádi vs, tak se můžete zaregistrovat do klubu :-).
A co ze životka? Ve čtvrtek jsem byla na krvi. Prej nic nenašli, ale dneska nám volali, že mám zvýšenou hladinu cukru a mám podezření na cukrovku. Zejtra jdu zase na krev... Achich, já nechci cukrovku!!! Čokoláda je celej můj život a po DIA budu asi ... *** xD
Tak papík. Brzy bude další kolo F. č. 1

Deníček myšiček 0.6

13. prosince 2009 v 16:47 | © Hors*ka |  Deníček myšiček
Pod louhé době se vám znovu ozýváme, ale už jsme jenom dva. Naše sestřičky si odnesla nový človíček, dva bratříčky si taky odnesl další človíček a bratr Trpaslíček umřel ... :-( , stejně jako naše nejmenší sestřička. Žijeme si v obřím akvárku, máme spoustu jídla a pití a máme se dobře. Každým dnem rosteme a těšíme se, až budeme velcí jako náš tatínek, na kterého z akvárka vydíme. Naší maminku si taky odnesli, ale stjně jsme ji už hroozně dlouho nevyděli, protože jsme se před několika týdny odstavovali.
A jak umřel Trpaslík? Zrovna jsem dávala myškámkrmení, když jsem viděla v hoblinách ležet bílé klubíčko. Trpaslík. Ještě dýchá. Vzala jsem ho do ruky a snažila oživit kapičkami vody, nebo jeho oblýbeným jablíčkem. Nic však trpaslíka nezachránilo. Na fotkách je celý zmáčený od těch kapiček vody (potom jsem ho usušila). Opravdu nemůžete vědět, jaké to je, když vám v ruce umírá zvíře, které jsem chovala od narození.
Poprvé v novém domově
Poslední trpaslíčkovy minutky

34. design

11. prosince 2009 v 13:36 | © Hors*ka |  Designy

Spokojenost » 100/100
Od » 11.12.09
Do » Než udělám nový
Koment » Povedl se. Vyrobila jsem ho na vazby předchozího designu. Stejné pozadí, podobné okraje a stejné barvy. Moc se mi líbí
Foto na dessu » slawik.com

Video - Vzpomínky

9. prosince 2009 v 12:14 | © Hors*ka |  moje videa
Vzpomínky na kočičku. Od koťátka do dnes.


Deníček...8.12.09

8. prosince 2009 v 18:53 | © Hors*ka |  Deníček...
Čuzík. Co že se vám po dlouhé dobičce zase ozývám? Jsem ZASE nemocná. Nebo spíše jsem furt nemocná. Vždy mě to začne, pak zase přestane. Už to takhle běží měsíc a nemůžu se té záhadné nemoci zbavit. Tentokrát mám teplotu. Jenom ale mírně zvýšenou. Právě teď mi je hrozný vedro, takže jí zase mám. No nic. Jen jsem se chtěla ozvat. Pá

Deníček...5.12.09

5. prosince 2009 v 16:40 | © Hors*ka |  Deníček...
A je to tady. Dneska budeme dělat cukroví. Jen co napíšu tenhle článek, jdu na to. Vánoce se nám neúprosně blíží a všichni jsou nemocní, to si to teda užijem.
Dneska jsou čerti...acho jo, jak já tenhle den nenávidím. Vždycky se strapním pře kámošema, kteří k nám chodí.
Vzpomínám si, jak přesně před rokem jsem psala 5.12. poslední článek na můj blog black-horses.blog.cz 5.12. se nám rozbyl komp a z notebooku jsem tam napsala jen pár článků. Tehdy jsem si myslela, že z blogy končím na dobro. 2 měsíce to šlo i bez blogu, ale potom jsem si založila tenhle a brzy to bude rok, co se zde objevil první článek. :-)

Z Archivu 2

5. prosince 2009 v 10:39 | © Hors*ka |  Blbiny
V předchozím Archivu TADY jsem vás seznámila s mými prvními designy. Dnes vám ukážu, jak vypadala má první grafika a jak se postupně zlepšovala.

Nejprve tu byla první grafika na blogu koneajenkone.blog.cz

Koncovky podstatných jmen jako noha, ruka, ucho

5. prosince 2009 v 9:28 | © Hors*ka
Právě tohle téma dělá lidem docela velký problém.

Př.: Mává ručičkama kolem sebe.
- Řekněte si pomůsku = Ručičkama-Lidma
Koncovka -ma se objevuje, jestli-že se jedná o lidskou část těla.

Př.: Ručičkami ukazuje 3.40.
- Řekněte si pomůcku ručičkami-věcmi
Koncovka -mi se objevuje, jestli-že se nejedná o lidskou končetinu.

Př.: Díval se na mě krásnýma očima.
Koncovka -i se objevuje, jestli-že se jedná o část živé bytosti.

Př.: Sledoval mastná oka v polévce.
Tento tvar se objevuje, jestli-že se nejedná o část živé bytosti.


Další příklady:
- Vzal tašku za obě ucha.
- Pes ležel mezi nohami stolu.
- Máš nádherné oči.
- Umyj ta ucha od hrnce.

Zeměpis

5. prosince 2009 v 9:09 | © Hors*ka
Kde je tohle město?
Copak je to za světadíl?
Jak vypadá jeho vlajka?


Český jazyk

5. prosince 2009 v 9:08 | © Hors*ka
Tvrdé Y, měké I. Kdo se v tom má vyznat?


Matematika

5. prosince 2009 v 9:06 | © Hors*ka
Dělají vám problémy čísla?
Nebo neumíte správně uchopit pravítko?


Škola → Rozcestník

3. prosince 2009 v 22:12 | © Hors*ka
Dějepis
Chemie
Fyzika