Červenec 2010

17.7.2010 - Pardubice

18. července 2010 v 17:16 | Hors*ka |  Fotografie
Včera jsme navštívili závodiště Pardubice. Konaly se tam totiž závody ve vozatajství. Jelikož jsme dorazili o hodinu dříve, stihli jsme si projít pardubické stáje a prohlédnout si přípravu koní na blížící se závody i mytí po tréninku anglických plnokrevníků.
Jako první startovaly ponyové v dvojspřeží, těch bylo celkově 6. Hned v 11 hodin dopoledne jsem se postavila k překážce číslo 2, což byla voda. Kočáry měli zajet do vody, otočit se na místě a pokročavat k dalšímu bludišti, které prověřilo schopnosti jak koní, tak jejich "jezdců". Dvojspřeží ponyů projelo tuto překážku většinou bez problémů. Po poníkách nastoupilo jednospřeží velkých koní. U těch to už bylo horší. Některým se totiž nechtělo do vody a nenechali se jen tak přemluvit. Jeden menší Pinto to dal jasně na jevo, když převrhl kočár a jeho obyvatelé ho museli znovu postavit celí zmáčení zase na kola, spadli totiž přímo do té nejhlubší vody. Společně však dokončili celý závod, i když s nejhorším časem. I dalším koním se do vody vůbec nechtělo, ale nakonec se přeci nechali přemluvit a byli určitě vděční za ochlazení v tak parném dni. Po jednospřeží nastoupilo dvojspřeží velkých koní. Ti měli spíše než s vodou problémy s otočkami. Některým koníkům se nechtělo otáčet na místě a tak si raději objeli celé kolečko.
Když se schylovalo k posledním kočárům, zatáhlo se a po chvíli začalo i pršet. A jelikož nepatřím k těm nejlepším amatérským fotografům, fotky v dešti se opravdu nepovedly a je mi to hroozně líto, protože posladní dva závodníci jeli se čtyřspřežím. Ti všechny očividně překvapili. Místo aby objeli na vodě celé kolečko, udělalo všech 8 koní otočku na místě a odpískali tak téměř všechny předešlé závodníky.

(pro ukázku fotek "Celý článek")

Archiv fotogalerií

18. července 2010 v 16:23 | Hors*ka
Samsung Digimax S800

Konica Minolta Dimage Z3

Konica Minolta Dimage Z5

Olympus E-520 kitVybavení

18. července 2010 v 16:00 | Hors*ka
S focením jsem začínala s digitálním kompaktem Samsung Digimax S800. S ním jsem zažila také moc pěkné chvilky, ale brzy na jeho místo nastoupil další digitální kompakt Konica Minolta Dimage Z5, která se porouchala a získala jsem tak o 2 třídy horší Z3.
Po dlouhém přemlouvání jsem konečně dostala digitální zrcadlovku Olympus E-520 kit, která je vybavená se dvěma oběktivy: Olympus Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 a o něco lepší Olympus Ziko digital 70-300mm 1:4-5,6. Za mého jak mu říkám Olíka vděčím především svým rodičům.
Olympus


_Staré rubriky_

18. července 2010 v 15:40 | Hors*ka
kusovka

H-o-r-s.blog.cz znovu v provozu!

18. července 2010 v 15:28 | Hors*ka
Ano je to tak.
H-o-r-s.blog.cz je znovu v provozu.
Nebude však pracovat jako dříve ...

Tento blog pro mě hodně znamená a nechci ho ztratit :-D.
Ale jelikož už jsem se zabydlela na jiném bločku (Viz. předchozí článek) a svůj momentální život jsem začala věnovat převážně focením koní, tento blog aby zůstal bude nadále provozován jako Fotoblog.

Všechny momentální články nechám, ale celý blog překopu.